اخبار

چهاردهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان کشوری استان چهارمحال و بختیاری

چهاردهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان کشوری استان چهارمحال و بختیاری

 

 

 

بسمه تعالی

 

چهاردهمین همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان کشوری در روز پنج شنبه مورخ 1398/06/07 راس ساعت 10:30 صبح در مجتمع رفاهی لاله و با حضور بیش از 350 نفر از بازنشستگان کشوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان منوچهر صفرپور در آئین تکریم بازنشستگان اظهار داشت: سال گذشته 20 میلیارد تومان وام 5 میلیون تومانی 4 درصد با بازپرداخت 3 ساله به 4 هزار نفر بازنشسته چهارمحال و بختیاری اعطا و امسال مبلغ تسهیلات بازنشستگان به 7 میلیون تومان افزایش یافت.

مدیر صندوق بازنشستگان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: به‌دلیل عدم افزایش حقوق بازنشستگان کشوری متناسب با نرخ تورن در سال‌های گذشته با رایزنی‌های مستمر صندوق بازنشستگی کشوری و حمایت و توجه دولت و مجلس طرحی مطرح شد که براساس آن هر ساله علاوه بر افزایش عمومی حقوق بازنشستگان، متناسب با نرخ تورم درصدی نیز در قالب همسان‌سازی حقوق و ردیف تخصیص یافته در بودجه عمومی کشور اختصاص می‌یابد که در نتیجه آن حداقل حقوق بازنشستگان به تدریج افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت بازنشستگان استان 15 هزار و 500 نفر است که امسال هزار و 300 نفر دیگر به آن اضافه می‌شود.

صفرپور افزود: برگزاری چندین دوره جشنواره ورزشی با حضور با نشاط بازنشستگان تحت پوشش این صندوق از برنامه‌های این صندوق بوده و هر ساله جشنواره ورزشی در رشته‌های مختلف شنا، تیراندازی با تفنگ بادی، تنیس روی میز، دارت، دومیدانی ( 1500 متر )و شطرنج برگزار که نفرات اول هر رشته در بخش زنان و مردان برای مسابقات کشوری به تهران اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: اجرای طرح «در خانه نمانیم» به منظور افزایش رفاه اجتماعی برگزار و پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان چند سال اخیر انجام شده است.

سخنران ویژه همایش الله‌کرم نصیری معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با تبریک هفته دولت به بازنشستگان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در 40 سال انقلاب دچار پستی و بلندی‌های زیادی بوده و همیشه با مقاومت مردم، از توطئه دشمنان با افتخار بیرون آمده است.

وی افزود: در حال حاضر هم وضعیتی وجود دارد که نظام باز هم از دردسرهای دشمنان در امان نیست و از زاویه مباحث اقتصادی وارد شده است اما سیاست‌هایی که دولت در برنامه ششم توسعه بسیار اثرگذار است.

معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در اصلاحیه قانون که در مجلس مطرح شده حقوق بازنشستگان در پایان برنامه ششم حداقل 90 درصد حقوق شاغلان است و این طرح سال آینده اجرایی می‌شود.

در ادامه این آئین حفیظ الله فاضل مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: مناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان و موضوع مسکن این قشر در حال پیگیری است که امیدواریم بخشی از مشکلات بازنشستگان را برطرف کند.

وی افزود: در حال حاضر حدود 9.5 درصد جمعیت کشور در سن بالای 60 سال و بازنشستگی تخمین زده شده‌اند که این رقم تا سال 1430، 30 درصد جمعیت به سن بازنشستگی می‌رسند و دولت باید با تدبیر برای این قشر و استفاده از تجربیات آنها به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در راستای اهداف نظام برنامه‌ریزی کند.

 

احمدی :1398/06/07

روابط عمومی مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان چهارمحال و بختیاری

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
تعداد بازدید : ۱۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید